Інвестиційний паспорт
uaUA enEN
+38 (044) 288-03-11
Пн - Пт: 9.00 - 18.00

Інвестиційний форум 2021


Інвестиційний форум міста Києва відбувся 10 вересня 2021 року.

Під час події міжнародні та українські інвестори, представники органів місцевого самоврядування, муніципалітетів європейських та азіатських міст, експерти зі сталого розвитку та здоров’я, урбаністи та митці обговорили питання креативної трансформації та нові можливості інвестиційно привабливих індустрій.

Відкрив форум мер Віталій Кличко.

«Інвестиції – один із локомотивів розвитку міста. Майже 60%, які надходять до держави, припадають саме на Київ. Наше завдання – зацікавити кожного інвестора, щоб він мав можливість реалізувати свої проекти та можливості. У нас багато планів, цікавих і перспективних проєктів, у які вигідно інвестувати. Київ відкритий для ініціатив бізнесу, що допомагають столиці динамічно розвиватися. Тому – долучайтеся! Примножуйте красу і комфорт європейського Києва і примножуйте свій успіх!» – звернувся до учасників форуму Віталій Кличко.

У роботі Форуму також взяли участь мер Баку Ельдар Азізов, мер Кишинева Іон Чебан, міський менеджер мерії міста Подгориця Мар’ян Юнчай та заступник міського голови Кракова з питань сталого розвитку Єжи Музик.

Вони відзначили чотири складові для успішного залучення інвестицій у муніципальні проєкти: стабільна і дієва міська влада, бажання інвестувати з боку бізнесу, людський капітал, якість і зручність життя у місті.

Під час Форуму експерти з різних країн презентували успішні проекти вдалих урбаністичних трансформацій, зокрема: створення міського лісу у Мадриді, ревіталізація промислових зон Ейндговена, розвиток занедбаного району навколо аеропорту Подгориці і багато інших.

Екологічні виклики, що постали перед Великим Києвом, пошук точок зростання інвестицій в екологічну сферу та необхідні кроки для повернення столиці України статусу одного з найзеленіших міст Європи стали топ-темами дискусійної панелі: «Адаптація до кліматичних змін: стрімкий урбаністичний розвиток та збереження довкілля».

Найперспективнішими для Києва експерти назвали проєкти з енергоефективності та енергомодернізацї, наголосивши на важливості підвищення рівня екосвідомості мешканців столичної агломерації.

Роль креативних індустрій у формуванні економічного добробуту сучасного міста, основні тенденції їх розвитку, фактори успіху та шляхи підвищення конкурентоспроможності обговорили учасники дискусійної панелі «Креативна трансформація: коди нової реальності».

Київ визначився зі своєю смарт-спеціалізацією, обравши три основні напрями: інформаційно-комунікаційні технології, фармацевтика та креативні індустрії. Столична влада, вбачаючи перспективу у їх розвитку та підтримці, сприяє перетворенню цих галузей на справжніх драйверів якісних змін у місті і збільшенню обсягу інвестицій.

«Креативні індустрії – це завжди про людей і розвиток. Про економіку та інновації. Про ідентичність та глобальність. Про туризм та імідж міста у світі. А також про високу додану вартість, яку створюють люди», – резюмувала віце-президент Американської торговельної палати в Україні Тетяна Прокопчук.

Також під час форуму столичні компанії презентували інвесторам потенціал столичного регіону в галузі охорони здоров’я, фармацевтики, харчової промисловості, виробництва товарів широкого вжитку, логістики, високих технологій, держуправління, індустрії розваг, а також хімічної та легкої промисловості.