Kyiv City State
Administration
Kyiv
Investment
Agency
2019
Мер Києва Віталій Кличко обговорив із членами групи фахового огляду Ради Європи з питань врядування у містах-метрополіях тему створення Київської агломерації та подякував за проведену офісом Ради Європи роботу.
Мер нагадав, що столична влада спільно з Асоціацією міст України замовила у Офісу Ради Європи в Україні фаховий огляд щодо визначення організаційно-правових засад створення Київської агломерації і функціонування місцевого самоврядування в регіоні.
«Питання створення міської агломерації сьогодні особливо актуальне для Києва. Оскільки тільки у такому форматі співпраці можливе ефективне вирішення спільних питань соціально-економічного розвитку столиці та суміжних територіальних громад Київської області. Зокрема, таких гострих, як транспортне сполучення передмість зі столицею в години пік, перенесення промислових об’єктів за межі столиці, екологічної безпеки, інженерної інфраструктури та розвитку соціальної інфраструктури приміської зони», – сказав Віталій Кличко.
Мер Києва висловив сподівання, що проведена спільно з Офісом Ради Європи в Україні та Асоціацією міст України робота дозволить отримати ґрунтовний висновок щодо перспектив створення Київської агломерації. А також – конкретні рекомендації щодо вдосконалення відповідного законодавства.
«Наступним нашим кроком має стати напрацювання проекту Закону України «Про агломерації» і більш інтенсивне співробітництво територіальних громад на принципі рівноправ’я і взаємовигоди. Переконаний, що агломерація допоможе не тільки вирішити проблемні питання соціально-економічного розвитку, а й окреслить його перспективи на багато років уперед», – підкреслив Віталій Кличко.
У коментарі журналістам він зазначив, що процес створення Київської агломерації потребує декількох років.
«Питання створення великих муніципальних агломерацій є надзвичайно важливим не тільки для України, а й для більшості країн. Немає моделей, є широкий діапазон різних можливостей, які муніципалітети у вашій ситуації мають схвалити. Немає стандартів чи зобов’язань. Є лише досвід, яким можна скористатися. І ми тут не для того, щоб здійснювати моніторинг чи щось критикувати, наше завдання – поділитися корисним досвідом різних країн», – зазначив представник Секретаріату Ради Європи Даніель Попеску.