Інвестиційний паспорт
uaUA enEN
+38 (044) 2021319
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Новини міста
Київ відпрацьовує інвестиційний план для залучення 100 млн дол. у розвиток теплоенергетичного комплексу – Петро Пантелеєв
29
DEC

2018

Київ відпрацьовує інвестиційний план для залучення 100 млн дол. у розвиток теплоенергетичного комплексу – Петро Пантелеєв

Київ спільно із міжнародними партнерами напрацьовує інвестиційний план для залучення інвестицій у розмірі 100 млн дол., що будуть спрямовані на вирішення першочергових проблем у роботі теплоенергетичного комплексу Києва. Формування чіткої та послідовної стратегії розвитку компанії «Київтеплоенерго» дасть змогу продовжити співпрацю в форматі більш довгострокового та глобального партнерства заради комплексних змін у роботі системи теплопостачання Києва та якісніших послуг для жителів української столиці.

Про це йшлося під час зустрічі представників Київської міської державної адміністрації, Комунального підприємства «Київтеплоенерго» та Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), під час якої підписаний Меморандум про взаєморозуміння.

«Київ має один із найбільших теплоенергетичних комплексів у Європі. Орієнтована потреба в інвестиціях, необхідних для модернізації системи теплопостачання Києва є близько 1 млрд дол., і місто планує системно просуватись у напрямку їх залучення. Ми провели ґрунтовну попередню роботу із міжнародними фінансовими організаціями, зокрема USAID, відносно супроводження діяльності нашого нового підприємства «Київтеплоенерго» як із точки зору побудови самої компанії за європейськими стандартами, так і з точки зору залучення інвестицій у технічні заходи. Масштабну роботу ми плануємо провести для перетворення «Київтеплоенерго» на клієнтоорієнтовану, високотехнологічну й прозору компанію, що надає якісні послуги з опалення та гарячого водопостачання», – заявив під час зустрічі заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За словами, в.о. директора Регіональної місії в Україні та Білорусі Агентства США з міжнародного розвитку Фархада Гауссі, Київ уже має професійну команду експертів, які спрямують свої зусилля на перетворення «Київтеплоенерго» на зразкове комунальне підприємство.

«Київ має подолати низку потужних викликів: заміна зношених інфраструктури й обладнання, розв’язання проблеми заборгованості, перехід на прозору систему фінансової звітності, впровадження оптимальної структури управління. Агентство США з міжнародного розвитку може надати технічну підтримку, а міжнародні банки – виступити в ролі інвесторів. Спільними зусиллями ми можемо вирішити ці проблеми і забезпечити киянам якість послуг, якої вони очікують і на яку заслуговують», – підкреслив він.

Як зазначила заступниця директора представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Марини Петров, планується два проекти – перший, що передбачатиме інвестиції близько 100 млн дол. на першочергові роботи, а другий – довгострокова глобальна програма, у рамках якої вже проводитиметься комплексна модернізація системи.

«Сподіваємося, що у найближчі два-три місяці партнери зможуть визначитись із першочерговим інвестиційним планом – визначать найбільш «вразливі місця», що дадуть найбільшу ефективність з точки зору вкладених інвестицій. Наступного року планується підписати першу кредитну угоду. Після відпрацювання плану розвитку компанії, обговорюватиметься питання довгострокового партнерства», – зауважила Марина Петров.

https://kyivcity.gov.ua/news/