Інвестиційний паспорт
uaUA enEN
+38 (044) 2021319
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Новини міста
Уряд вдосконалив механізм державної підтримки інвестиційних проектів
15
JUL

2019

Уряд вдосконалив механізм державної підтримки інвестиційних проектів

Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовані та розроблені Мінекономрозвитку зміни до порядку проведення експертизи і відбору інвестиційних проектів, яким може бути надана державна підтримка у формі державних гарантій.

Так, зокрема, Уряд уточнив підстави для надання позитивного або негативного висновку державної експертизи інвестиційних проектів, яким буде надана державна підтримка. Перелік критеріїв позитивного чи негативного висновку, який може бути наданий інвестиційному проекту, доповнюється критеріями відповідності вимогам законодавства, актуальності проекту, а також взаємоузгодження в ньому екологічних, економічних і соціальних інтересів суспільства. Уряд також визначив строки проведення державної експертизи інвестиційних проектів протягом 40 робочих днів з дня надходження документів.

Ухвалена постанова зробить більш прозорим процес надання державних гарантій для реалізації інвестиційних проектів. Перш за все - зменшить кількість паперів при оформлення проектів, бо не буде дублювання документів, які подаються для участі у відборі. Наразі вдосконалюється процедура експертизи інвестиційних проектів, зокрема оцінка ризиків Міністерством фінансів України. І, насамкінець, змінена Постанова цілком відповідає принципам трирічного бюджетного планування, зазначають в Уряді.

Постанова спрощує для заявника процес отримання документу про коректність розрахунків інвестиційного проекту. Замість довідки з банків, для яких непритаманний такий вид діяльності, слід надати документ від потенційного кредитора, який планує фінансувати проект.

Зміни до Постанови також передбачають, що при ухваленні рішення про надання державної підтримки інвестиційним проектам буде враховуватись наявність у суб’єкта господарювання заборгованості перед державою по кредитам, залученим державою або під державні гарантії, а також заборгованість по виплаті заробітної плати своїм працівникам.

В зазначеній постанові Уряд також врахував зміни до Бюджетного кодексу України щодо необхідності врахування ризиків, пов’язаних із наданням державних гарантій інвестиційної діяльності (гранично допустиме відношення гарантованого державного боргу до ВВП та граничного обсягу надання державних гарантій) при підготовці Бюджетної декларації.

Джерело: http://www.me.gov.ua/News/