Інвестиційний паспорт
uaUA enEN
+38 (044) 288-03-11
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Новини міста
ЄС створив інвестиційну структуру в рамках Ukraine Facility
22
APR

2024

ЄС створив інвестиційну структуру в рамках Ukraine Facility

Структура покликана стимулювати інвестиції для відновлення та реконструкції України

ЄС створив інвестиційну структуру для України (Ukraine Investment Framework), яка є фінансовим інструментом та невід’ємним компонентом Ukraine Facility на €50 млрд. Про це йдеться в повідомленні Єврокомісії.

Інвестиційна структура покликана стимулювати державні та приватні інвестиції для відновлення та реконструкції України.

Як зазначається, на першому засіданні Керівної ради Ukraine Investment Framework держави-члени ЄС ухвалили правила процедури та стратегічні орієнтири інвестиційної структури, започаткувавши роботу над першими інвестиційними програмами. Останні, як очікується, будуть підписані на конференції з відновлення України, що відбудеться у Берліні у червні.

Координаційна рада надає стратегічні та оперативні рекомендації та забезпечує відповідність Ukraine Facility, стратегії реформ та інвестицій на наступні чотири роки.

Інвестиційна програма України містить фінансовий пакет на загальну суму €9,3 млрд, з яких €7,8 млрд – на кредитні гарантії та €1,51 млрд – на змішане фінансування. Очікується, що протягом наступних років Ukraine Investment Framework мобілізує до €40 млрд державних і приватних інвестицій.

«Інвестиційна програма України буде зосереджена на наданні допомоги малому і середньому бізнесу, муніципалітетам і регіонам, на відновленні інфраструктури та сприянні переходу до «зеленого» і цифрового розвитку. Відновлення України означає відновлення країни відповідно до правил і стандартів ЄС. Тому, підтримуючи Україну на шляху до вступу, ми також зміцнюємо інвестиційне середовище на основі наших правил і стандартів, аби забезпечити економічне зростання і робочі місця», – зауважив єврокомісар з питань сусідства та розширення Олів’є Варгелі.

Нагадаємо, що 15 квітня поточного року Єврокомісія схвалила План для Ukraine Facility та запропонувала ухвалити документ Раді ЄС. Фонд Ukraine Facility було схвалено 1 березня, він передбачає стабільне фінансування в розмірі до €50 млрд у вигляді грантів і кредитів для підтримки відновлення, реконструкції та модернізації України на 2024-2027 роки.