Інвестиційний паспорт
uaUA enEN
+38 (044) 2021319
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Новини міста
Віталій Кличко та мер словенського муніципалітету Вєленьє Петер Дермол обговорили впровадження енергозберігаючих технологій
03
DEC

2021

Віталій Кличко та мер словенського муніципалітету Вєленьє Петер Дермол обговорили впровадження енергозберігаючих технологій

Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з мером муніципалітету Вєленьє (Словенія) Петером Дермолом. Словенська делегація прибула до Києва для ознайомлення із соціальною та економічною моделлю розвитку міста. Зокрема – із сучасними практиками впровадження енергоефективних заходів, ресурсозберігаючих технологій, переходом на альтернативні джерела енергії.

Зустріч відбулася за сприяння Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Посольства Республіки Словенії в Києві. Муніципалітет Веленьє є партнером GIZ у поширенні європейських практик реалізації інноваційних проектів та програм у сфері енергоефективності та енергозбереження. За сприяння GIZ муніципалітет неодноразово приймав навчальні візити з обміну досвідом та делегації голів міст та об’єднаних територіальних громад, державних службовців та народних депутатів України.

«Одним із принципово важливих напрямів для влади Києва є модернізація централізованої системи теплопостачання міста та перетворення її на енергоефективну і конкурентоздатну. Ми розпочали масштабну програму модернізації та ремонту. І за три останніх роки повністю реконструювали вже 340 км тепломереж. Для їх оновлення застосовуємо найсучасніші технології. Розпочали технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія», де за встановлюють систему хімічного очищення. Загальний обсяг інвестицій міста в модернізацію мереж та енергопотужностей сягнув понад 1,5 млрд гривень», – зазначив Віталій Кличко.

Сьогодні муніципалітет Веленьє – один з лідерів у реалізації проектів ЄС та впровадження європейський передових практик у сфері відновлення довкілля та зменшення негативних наслідків від видобутку корисних копалин, впровадженню технологій з енергоефективності. За словами його мера, муніципалітет розробив низку інноваційних проектів і обмін досвідом з Києвом, який також на шляху модернізації власних енергетичних потужностей, дуже важливий.

«На тлі зростання вартості традиційних енергоресурсів, таких як природний газ та вугілля, Словенія вже має досвід переходу на альтернативні джерела, однак наші фахівці прагнуть також ознайомитись із енергоефективними практиками української столиці», – сказав Петер Дермол.

У свою чергу, Посол Республіки Словенія Томаж Менцін подякував меру Києва Віталію Кличку за сьогоднішню зустріч і відзначив високий рівень та ефективну співпрацю між різними містами Словенії та Києвом.